Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124017931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Афонін Д.М. 
Комплексна інтраопераційна гетеротопічна автотрансплантація тканин щитоподібної та паращитоподібних залоз у хірургічному лікуванні багатовузлового зоба (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.М. Афонін ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено можливість профілактики розвитку післяопераційних гіпотиреозу та гіпопаратиреозу у хворих на багатовузловий евтиреоїдний зоб після тиреоїдектомії шляхом виконання комплексної інтраопераційної гетеротропічної автотрансплантації тканин щитовидної (ЩЗ) та паращитовидної (ПЩЗ) залоз. Наведено результати експериментального дослідження, проведеного на 117-ти дорослих самцях безпородних білих щурів, а також результати клінічного обстеження та лікування 57-ми хворих на багатовузловий евтиреоїдний зоб. Шляхом комплексного вивчення морфології пересадженої тканини ЩЗ та ПЩЗ, тиреоїдного статусу, рівня паратгормону та кальцію у крові щурів, а також результатів біомеханічного дослідження кісток після автотрансплантації в експерименті доведено функціональну спроможність комплексного автотрансплантата. Ефективність комплексної інтраопераційної гетеротопічної автотрансплантації тканин даних залоз за клінічних умов доведено на підставі результатів імуноферментного дослідження рівнів тиреоїдних гормонів у крові хворих, паратгормону, кальцію, а також результатів радіоізотопного дослідження та вивчення імунної реакції на трансплантацію. Установлено, що комплексна інтраопераційна гетеротопічна автотрансплантація тканин ЩЗ та ПЩЗ дозволяє запобігти виникненню гіпотиреозу та гіпопаратиреозу після тиреоїдектомії у 87,5 % та 97,5 % тварин відповідно. У разі застосування запропонованого методу установлено наявність достатньої працездатності автотрансплантата через 1,5 року після операції у 51,9 % пацієнтів. Цим хворим не було проведено замінної гормональної терапії. Виявлено значні зміни імунологічних показників після автотрансплантації, які можуть бути використані як прогностичні критерії розвитку гострої реакції відторгнення. Відзначено, що за умов використання запропонованого методу зменшується кількість і тяжкість післяопераційного гіпотиреозу, а також гіпопаратиреозу.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6-2 +
Шифр НБУВ: РА355079


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського