Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124017127<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Пелехова О.Л. 
Клініко-імунологічні та магнітно-резонансно-томографічні співставлення при різних типах перебігу розсіяного склерозу : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Пелехова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі даних комплексного клінічного, магнітно-резонансно-томографічного та імунологічного обстеження хворих на розсіяний склероз (РС) уперше виявлено особливості імунологічного статусу у разі ремітуючого та проградієнтного типів перебігу зазначеної хвороби. Визначено, що у випадку ремітуючого типу перебігу РС існує прямий зв'язок між кількістю осередків демієлінізації розмірами до 10 мм і кількістю Т-хелперів/індукторів (CD4), а також рівнем експресії рецептора активації HLA-DR2, що дає змогу зробити висновок щодо значної ролі імунної системи у запуску формування осередків демієлінізації. За умов проградієнтного типу перебігу РС цей кореляційний зв'язок не виявлено, що свідчить про перехід патологічного процесу на якісно новий рівень, обумовлений грубими метаболічними порушеннями. На підставі загальної оцінки результатів імунологічного дослідження, зокрема показників основних субпопуляцій і рецепторів активації лімфоцитів, уперше встановлено, що у процесах спонтанної ремісії у хворих з ремітуючим типом перебігу РС головну роль відіграє збереження супресорної функції гуморальних механізмів відносно цитотоксичних, а також готовність до апоптичного знищення активованих клітин, про що свідчить підвищення експресії маркера апоптозу (CD95). У разі проградієнтного типу перебігу відзначено підвищення кількості натуральних кілерів (CD16), що свідчить про активацію цитолітичних процесів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3 +
Шифр НБУВ: РА331186


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського