Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124016047<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Чекрізов І.О. 
Історичний аспект розвитку основного обробітку грунту на Полтавщині : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.04.01 / І.О. Чекрізов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку основних способів обробітку грунту в регіоні протягом останніх двох століть та визначено шляхи його удосконалення на чорноземах лівобережного Лісостепу України на найближчу перспективу. На підставі опрацювання наукових праць князя В.О.Кудашева встановлено, що за умов полтавських грунтів і клімату під озимі слід застосовувати дрібний, а не глибокий обробіток. Узагальнено результати досліджень з обробітку грунту Полтавським дослідним полем з початку його заснування (1884 р.). Проаналізовано програми та результати наукових звітів про обробіток грунту Полтавською сільськогосподарськю дослідною станцією з 1910 р. до 1930 р. і рекомендовано основний обробіток грунту під озимі та ярі зернові культури вести не глибше 13 см. Узагальнено досвід обробітку грунту на станції з середини 1950-х до середини 1970-х рр. Наведено оцінку результатів впровадження в господарствах Полтавщини грунтозахисного безполицевого обробітку грунту з середини 1970-х рр. до кінця 1980-х рр., наведено оцінку сучасного стану його застосування сільськогосподарськими підприємствами області та запропоновано шляхи подальшого удосконалення. Поглиблено уявлення про ефективність поєднання глибинної оранки, поверхневого обробітку, систем удобрення та захисту рослин. Встановлено економічну та екологічну доцільність, а також біологічні особливості вирощуваних культур.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334221


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського