Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124013913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ковальчук М.С. 
Золото в осадових комплексах України : Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.21 / М.С. Ковальчук ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2003. — 43 с. — укp.

Оцінено перспективи золотоносності осадових комплексів України та висвітлено типоморфні ознаки самородного золота, що в них міститься. З'ясовано часовий, просторовий, літофаціальний і фаціальний розподіл, літологічні особливості золотовмісних комплексів, особливості міграції та концентрації золота в процесах гіпергенезу та седиментогенезу. Визначено найбільш перспективні формаційні комплекси. Виділено генетичні типи золотоносності. Розроблено пошукові критерії, досліджено історичні передумови пошуку родовищ золота в осадових комплексах України та показано, що племена, народи, які населяли цю територію, знали, видобували та обробляли золото. Виділено синседиментаційний та аседиментаційний типи золотого рудогенезу в осадових комплексах та обгрунтовано провідну роль літолоогічного фактора, органічної речовини, положення та стабільності дзеркала грунтових вод у процесах рудогенезу. Висвітлено особливості гранулометрії, морфології, мікроморфології поверхні, хімічного складу самородного золота з різновікових і різногенетичних осадових утворень України. Виявлено нові та незвичайні за цими показниками виділення золота, розглянуто ймовірні умови їх утворення. Уперше напрацьовано гранулометричну та морфогенетичну класифікацію золота з осадових утворень України. Досліджено процес трансформації морфології та хімічного складу золота в процесах седиментогенезу та з'ясовано чинники, що спричинили перетворення золота. Показано фундаментальне та практичне значення цих досліджень для розв'язання вузлових проблем геології розсипів. Виявлено та досліджено особливий підклас алювіальних розсипів золота, що сформувався за умов порушеного процесу розділення кластогенного матеріалу за гідравлічною крупністю та з'ясовано фактори, що спричинили цей процес, мобільність золота, форму та умови локалізації його концентрацій.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Д450(45УКР)022 + Д59(45УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА326022


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського