Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124011123<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Нагорна О.О. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування нікотинаміду для попередження кардіоміопатії доксорубіцинового генезу : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.О. Нагорна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Уперше встановлено захисну дію нікотинаміду за гострої інтоксикації доксорубіцином і натрію фторидом, що має прояв у дозозалежному зменшенні токсичності даних препаратів. Досліджено захисний вплив нікотинаміду на стан кардіо- та системної гемодинаміки у кролів з доксорубіциновою кардіоміопатією та фторидною інтоксикацією. Показано, що за доксорубіцинової кардіоміопатії вірогідно зменшуються робочий ударний індекс, максимальний тиск у лівому шлуночку, системний артеріальний тиск. Установлено виражений захисний вплив нікотинаміду на показники скоротливості міокарда за доксорубіцинової кардіоміопатії, препарат запобігає зниженню показників кардіо- та системної гемодинаміки. Уперше встановлено захисну дію нікотинаміду щодо показників перекисного окиснення ліпідів (вмісту спонтанного та ферментативнозалежного малонового діальдегіду) й антиоксидантного захисту (активності супероксиддисмутази та каталази) у міокарді та тканинах печінки щурів, а також щодо морфологічної та гістохімічної структури міокарда за доксорубіцинової кардіоміопатії. Показано, що одним з важливих механізмів пошкоджувальної дії доксорубіцину на кардіоміоцити є пригнічення енергетичного обміну, що стосується ензимів усіх метаболічних шляхів. Доксорубіцин зумовлює розвиток грубих структурних змін міокарда лівого шлуночка серця з появою у деяких ділянках цитолізу. Нікотинамід за внутрішньом'язового профілактичного введення сприяє зменшенню інтенсивності енергетичних і структурних порушень кардіоміоцитів. За цього найбільш ефективно підсилюється активність нікотинаміддинуклеотиду (відновленого (НАД-Н) і нікотинаміддинуклеотиду фосфату дегідрогенази Уперше встановлено константи стійкості нікотинаміду з катіонами біометалів з елементами біомембран. Показано, що комплексотвірні властивості нікотинаміду з залізом сприяють меншому впливу іонів заліза на стимуляцію перекисного окиснення ліпідів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 + Р281.7/9-2 нікотинамід +
Шифр НБУВ: РА345593


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського