Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124007188<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Зуєва Н.О. 
Гормональні та метаболічні механізми порушень інсуліночутливості у постраждалих дорослих і дітей внаслідок аварії на ЧАЕС : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Н.О. Зуєва ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Обстежено учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, які зазнали короткого (не більше 3-х місяців у 1986 - початку 1987 рр.) та тривалого (6 - 8 р., починаючи з 1986 - 1987 рр.) впливів факторів аварії, а також дітей-мешканців забруднених радіонуклідами територій (II, III і IV зони). Незалежно від терміну перебування в 30-кілометровій зоні в УЛНА та дітей II та III зон проживання віком до 10 років зареєстровано гіперінсулінемію. Виявлено зміни структурної будови мембран еритроцитів і лейкоцитів (ліпід-білкового розташування в мембранах обох видів клітин, а також змін об'ємних розмірів та структури білків еритроцитарної мембрани) в УЛНА з різним базальним рівнем інсуліну в крові у порівнянні з особами, які зазнали тільки психогенного впливу. В УЛНА на ЧАЕС з анамнезом, необтяженим діабетом встановлено поєднання кількох факторів, які супроводжують інсулінорезистетність: гіперінсулінемія, гіперкортизолемія, оксидативний стрес, порушення обміну заліза, гіперкомплементемія, наявність серцево-судинної патології. Вперше в УЛНА проаналізовано соматичну патологію, з якою найчастіше поєднується вперше виявлений цукровий діабет (ЦД) типу II - порушення зсідання крові, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, ангіопатія сітківки. Визначено в УЛНА зниження частоти серцевих скорочень, концентрації фібриногену (нижня межа норми) та катехоламінів в добовій сечі, підвищення активності системи комплементу, реакції ауторозеткоутворення та вмісту глюкокортикоїдів. Запропоновано концепцію механізмів розвитку порушення інсуліночутливості у потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Охарактеризовано групи ризику виникнення гіперінсулінемії та порушення інсуліночутливості. Запропоновано заходи щодо її мінімізації для зниження можливих віддалених наслідків гіперінсулінемії в дітей (полікістоз яєчників у дівчаток, метаболічний синдром, виникнення злоякісних новоутворень молочної залози в дорослому стані) і дорослих (серцево-судинні захворювання, ЦД типу II). Встановлено, що використання берлітіону в УЛНА на ЧАЕС зменшує прояви порушення чутливості до інсуліну, оксидативного стресу, аутоагресії.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5
Шифр НБУВ: РА318113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського