Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бутенко Євгенія Юріївна 
Прояв господарсько-цінних ознак у сортів картоплі в північно-східному Лісостепу України: автореф. дис. ... д.філософ : 201 - Аграрні науки та продовольство. Агрономія / Є. Ю. Бутенко ; Сумський національний аграрний університет. — 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей прояву господарсько-цінних ознак у сортів картоплі в умовах північно-східного Лісостепу України. Експериментально доведено неоднаковий вплив на продуктивність селекційних сортів умов періодів вегетації картоплі, а також стиглості зразків. Для надранніх найбільш сприятливим для прояву ознаки виявився зовнішній комплекс 2018 року. Тільки в середньостиглих сортів частка дуже високопродуктивних (більше 900 г/гніздо) становила 2,3%. У 2019 році частка зразків з аналогічним проявом ознаки була 3,6% (середньоранні), 6,8% (середньостиглі), 10,0% (середньопізні сорти). Протилежне стосувалось 2020 року, коли за винятком середньопізніх сортів у трьох останніх класах зразків не виділено. За комплексом господарсько-цінних ознак виділені багатобульбові сорти: надранній Дума, ранньостиглі – Кіммерія, Лаунж, Таурас, середньоранній Фортус, середньостиглі Княгиня і Фотинія, середньопізні – Курас, Хортиця і Челенджер. Мінімальний індекс кількості бульб мав сорт Рів'єра (0,16), а, наприклад, у зразка Люцилла це становило 0,72.Встановлений вплив умов років виконання дослідження на величину середньої маси однієї бульби. За комплексом господарсько-цінних ознак, включаючи середню масу однієї бульби, зразки: Рів'єра, Щедрик, Ікарус, Іванківська рання, Містерія, хоча індекс маси бульб менше 0,50 мали тільки сорти Нагорода, Слаута, Вольюмія та інші.Доведений вплив умов вирощування сортів та зберігання на столові якості бульб. Виявлена можливість виділення сортів з дуже високим умістом крохмалю у бульбах, хоча частка їх у 2018 році становила 0,9%, а в наступному – 3,5%. Найгірші умови для накопичення крохмалю у бульбах були в 2018 році (серед виділених тільки 15,6% мали прояв ознаки більше 20%).Наукова новизна роботи полягала в тому, що вперше визначений потенціал селекційних сортів різних груп стиглості за проявом основних господарсько-цінних ознак, вплив на їх реалізацію окремих та комплексу зовнішніх чинників.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського