Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100232<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Давидович Віктор Андрійович 
Санітарно-гігієнічна оцінка використання барвників жовтків курячих яєць: автореф. дис. ... д.філософ : 212 - Ветеринарна медицина. Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза / В. А. Давидович ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2022 — укp.

В дослідженні використано 45 курей кросу «Хай-Лайн W36» у віці 24 тижні, які були щеплені проти хвороби Ньюкасла, інфекційного бронхіту, пташиного ринотрахеїту та синдрому зниження несучості згідно з діючою програмою вакцинації. Використання курям-несучкам добавок лікопіну в дозах від 20 до 60 мг/кг чи астаксантину в дозах від 10 до 30 мг/кг комбікорму не викликало змін клінічного стану птиці та відхилень поведінкових реакцій, а також загибелі птиці протягом всього експерименту, який тривав 90 діб. Стан пір'яного покриву та видимих слизових оболонок у курей під час використання добавок лікопіну чи астаксантину в складі раціону булихарактерними для клінічно здорової птиці. Встановлено, що добавки лікопіну в дозах 20, 40 та 60 мг/кг чи астаксантину в дозах 10, 20 та 30 мг/кг комбікорму протягом 30 діб суттєво не впливали на споживання комбікорму та яєчну продуктивність курей-несучок. Збільшення вмісту астаксантину до 20 та 30 мг/кг комбікорму, а також лікопіну до 60 мг/кг комбікорму спричиняло незначне зменшення споживанняводи птицею. Згодовування курям-несучкам добавок олійного екстракту астаксантину у дозах 10, 20 та 30 мг/кг чи лікопіну у дозах 20, 40 та 60 мг/кг комбікорму протягом 90 діб суттєво не впливало на масу яєць, масу білка, жовтка та шкаралупи. Встановлено, що добавки лікопіну в дозі 20 мг/кг чи астаксантину в дозі 10 мг/кг протягом 30 діб не впливали на гематологічні параметри курейнесучок. Збільшення вмісту лікопіну до 40 та 60 мг/кг чи астаксантину до 20 чи 30 мг/кг корму протягом 30 діб знижувало кількість лейкоцитів та вміст гемоглобіну у крові порівняно з контролем, який отримував еквівалентну кількість рафінованої соняшникової олії в раціоні. Результати досліджень свідчать, що для отримання харчових курячих яєць з привабливим кольором жовтків доцільно використовувати добавку олійного екстракту астаксантину в дозах від 10 до 20 мг/кг комбікорму протягом 30 діб. Це забезпечує отримання харчових курячих яєць збагачених астаксантином в межах від 354,7 до 534,7 мкг/кг з інтенсивністю забарвлення жовтків в межах від 12,8 до 14,8 бала за 16-ти бальною кольоровою шкалою YolkFanTM. Добавки олійного екстракту лікопіну до раціону курей-несучок в наростаючій дозі від 20 до 60 мг/кг комбікорму менш ефективні і не дозволяють отримати кольорову шкалу жовтків яєць, яка задовольняє харчовіуподобання споживачів. Тому введення до складу комбікормів для курейнесучок добавок лікопіну в дозі від 20 до 60 мг/кг комбікорму може бути доцільне лише для збагачення жовтків харчових яєць лікопіном в межах від 113,0 до 283,7 мкг/кг. Добавки олійного екстракту астаксантину до раціону курей-несучок можуть бути перспективними для використання з метою корекції інтенсивності забарвлення жовтків яєць. Отримані дані можуть бути використані для розробки технології виробництва функціональних харчових яєць, збагачених каротиноїдами природного походження з привабливим для споживачів забарвленням жовтків.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського