Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100132<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Каменюк Юлія Вікторівна 
Психологічні чинники формування патріотизму особистості військовослужбовця у Збройних Силах України: автореф. дис. ... д.філософ : 053 - Соціальні та поведінкові науки. Психологія / Ю. В. Каменюк ; Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. — 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню наукового завдання, яке полягає у з'ясуванні психологічних чинників патріотизму у структурі особистості військовослужбовця, формування світогляду воїна – захисника, громадянина і патріота України, усвідомлення ним особистої відповідальності за її захист. Мета роботи – проаналізувати стан формування патріотизму особового складу Збройних Сил України, сформулювати теоретичні висновки і практичні рекомендації щодо оцінювання його результативності. Актуальність завдання зумовлена тим, що високий рівень свідомості і патріотизму громадян України, у цей складний для нашої держави час, відіграють особливу роль не лише в духовному житті суспільства, але й в усіх основних сферах його діяльності – економічній, соціальній, політичній, оборонній та ін. Адекватне реагування на існуючі та потенційні виклики і загрози національній безпеці потребує проведення комплексу заходів не тільки з підвищення її оборонних можливостей, а й підвищення моральної готовності та психічної стійкості громадян до спротиву агресії.Обґрунтовано, що ціннісні орієнтації виступають ключовим психологічним чинником патріотизму в структурі особистості військовослужбовця Збройних Сил України. Емпірично з'ясовано структурні компоненти патріотизму як ціннісної орієнтації особистості, яка сповідує національні та європейські цінності (патріотичне почуття, відповідальність за долю Батьківщини; національну гідність; патріотичну свідомість; потребу у збереженні і передачі вітчизняних духовно-культурних цінностей майбутньому поколінню; потребу і готовність до діяльності патріотичного змісту);встановлено, що патріотизм, як соціально-психологічний ресурс особистості військовослужбовця забезпечує потенційну здатність до спротиву інформаційній агресії, створює психологічну готовність громадян захищати свою Батьківщину та діяти в ім'я збереження і розвитку її благополуччя;Удосконалено цільову Програму формування патріотизму військовослужбовців «Патріот України», шляхом додаткового включення до її змісту комплексу заходів військово-патріотичної роботи спрямованих на розвиток ціннісно-орієнтаційної сфери курсантів як майбутніх офіцерів.Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що отримані результати дослідження можуть застосовуватися в системі національно-патріотичного виховання, військово-патріотичній роботі з військовослужбовцями ЗС України, що сприятиме формування психічно і патріотично стійкої особистості та мотивації її до проходження військової служби, а також можуть бути використані в діяльності органів військового управління, ВВНЗ, військових частин та окремих підрозділів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського