Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U101108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бленда Наталія Олександрівна 
Формування стратегії розвитку продовольчого комплексу: автореф. дис. ... д.філософ : 051 - Соціальні та поведінкові науки. Економіка / Н. О. Бленда ; Уманський національний університет садівництва. — 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретико-методичних та прикладних засад формування стратегії розвитку продовольчого комплексу, обґрунтуванню рекомендацій щодо напрямів розвитку вітчизняного продовольчого комплексу з метою підвищення рівня продовольчої безпеки держави. Здійснено комплексну діагностику продовольчого комплексу на основі обгрунтованої системи показників щодо внутрішніх ресурсів, резервів та наявного потенціалу з метою оцінки продовольчого забезпечення, виявлення регіональних особливостей та визначення заходів, спрямованих на реалізацію продовольчого потенціалу України. Проаналізовано тенденції розвитку виробництва продукції сільського господарства як базової складової продовольчого комплексу, його ресурсне забезпечення, регіональний розподіл та рівень забезпечення сировиною переробних підприємств. Обґрунтовано методичний підхід до зонування регіонів за показниками споживання продовольства населенням у частині врахування окремих його видів (м'яса ВРХ, плодів та овочів) та поділу на регіони із високим, середнім і низьким рівнем споживання. Обгрунтовано методичний інструментарій прогнозування розвитку продовольчого комплексу в частині виробництва і споживання основних видів продовольства з використанням методу трендового аналізу для визначення рівня самозабезпеченості щодо основних видів продовольства. Розроблено інструментарій гармонізації стратегічних напрямів розвитку продовольчого комплексу на основі PEST і SWOT-аналізу в частині селективної підтримки виробництва дефіцитних видів продовольства та підтримання рівня споживання вразливих верств населення. Запропоновано науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення механізму державного регулювання розвитку аграрної сфери та продовольчого комплексу України, спрямовані на удосконалення податкового законодавства, оптимізацію державної підтримки, регулювання ринкових механізмів та соціального забезпечення.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського