Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101554<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кривохижа Євген Михайлович 
Теоретичне та експериментальне обґрунтування екотоксикологічного біотестування засобів для санації молочного обладнання.: автореф. дис. ... д. с.-г. н. : 03.00.16 - Екологія / Є. М. Кривохижа ; Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України. — 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена визначенню впливу засобів для молочного обладнання і стічних вод доїльних залів на тест-організми, розробленню критеріїв оцінки показників життєздатності біоти за дії сануючих засобів та екологічному обґрунтуванню створення сучасних безпечних мийно-дезінфікуючих засобів для санації молочного обладнання тваринницьких ферм. Запропоновано метод еколого-технологічного контролю викидів відпрацьованих розчинів засобів для санації обладнання у молочній галузі. Визначено фізико-хімічні властивості створених засобів, їх бактерицидну дію і мийну здатність. Вивчено корозійну дію засобів на металеві складові молочного обладнання. Проведено оцінку токсичності засобів щодо Tetrahimena pyriformis, Apis mellifera, водних хребетних (Poecilia reticulata), безхребетних (Lymnaea stagnalis, Dendrocoelum lacteum, Daphnia magna) та сільськогосподарських рослин (Zea mays L.). Досліджено гостру токсичність, подразнюючу, шкірно-резорбтивну дію та кумулятивні властивості на ссавцях. Оцінено фітотоксичну дію розроблених засобів.Визначено вплив мийно-дезінфікуючих засобів на мікроорганізми молочного обладнання у виробничих умовах. Обґрунтовано технологічні режими застосування нових екологічно безпечних засобів для санації молочного обладнання, які забезпечують мікробіологічну чистоту його внутрішніх поверхонь з мікробним числом до 500 КУО/см³ змиву, що дозволяє за умови проведення комплексу санітарних заходів одержати збірне молоко із вмістом мікроорганізмів до 40 тис. КУО/см³ та доставити його на молокопереробне підприємство з мікробним числом до 100 тис. КУО/см³, що відповідає міжнародним стандартам. З'ясовано здатність відновлення і повторного використання відпрацьованих розчинів мийно-дезінфікуючих засобів. Розроблено елемент технології безпечного використання стічних вод молочних блоків тваринницьких ферм.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського