Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U103494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ковальчук Вікторія Григорівна 
Енергоефективне керування регульованим електроприводом електрогідравлічного комплексу з ідентифікацією параметрів гідросистеми: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.09.03 - Електротехнічні комплекси та системи / В. Г. Ковальчук ; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. — 2021 — укp.

У практиці експлуатації електрогідравлічних комплексів (ЕГК) досить часто виникають нестаціонарні процеси, пов'язані з розвитком складних гідродинаміч-них явищ: гідравлічних ударів, кавітаційних коливань, турбулентних режимів та ін. Вони супроводжуються несталою течією рідини в гідросистемі зі зміною сигна-лів напору і витрати в часі, що призводить до відхилення параметрів (активних, індуктивних і ємнісних опорів) насосного агрегату (НА) і гідромережі від їх номі-нальних значень і, як наслідок, до неефективної роботи електротехнологічного об-ладнання. Дисертація присвячена вирішенню актуального наукового завдання підви-щення енергоефективності електрогідравлічного комплексу з регульованим елект-роприводом на базі гармонічного аналізу потужності у силовому каналі та визна-чення поточних параметрів гідросистеми в стаціонарних та нестаціонарних режи-мах.У дисертаційній роботі теоретично доведено та експериментально підтвер-джено, що при розвитку нестаціонарних гідравлічних процесів в трубопровідній мережі електрогідравлічного комплексу енергетичні процеси в силовому каналі мають характер періодичних сталих коливань потужності на аналізованому інтер-валі часу. Сказане супроводжується появою змінних складових в сигналах техно-логічних та енергетичних параметрів, на основі аналізу яких можливе визначення порогових значень поточних параметрів електрогідравлічного обладнання, при досягненні яких електромеханічна система насосної станції переходить у зону не-стійкої роботи та супроводжується виникненням аварійних режимів.У дисертації отримав подальшого розвитку метод ідентифікації параметрів електрогідравлічного комплексу на основі рівнянь енергобалансу між джерелом живлення та елементами силового каналу, що дозволяє визначити поточні параме-три гідросистеми в стаціонарних та нестаціонарних режимах роботи, розрахувати терміни експлуатації насосного і трубопровідного обладнання для прийняття сво-єчасного рішення щодо їх ремонту чи заміни.Запропоновано систему автоматичного керування частотно-регульованим електроприводом насосного комплексу при стабілізації тиску у споживача, яка за-безпечує підвищення енергоефективності електрогідравлічного комплексу шляхом періодичного визначення поточних параметрів гідросистеми та застосування дво-хпараметричного регулювання параметрів, що базується на одночасній зміні час-тоти обертання двигуна та положення засувки на виході насоса.Доведено ефективність використання енергетичного методу при ідентифікації параметрів на базі фізичної моделі електрогідравлічного комплексу.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського