Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U101904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Журба Михайло Юрійович 
Рід Lycium L. в Україні: інтродукція, біоекологічні, морфологічні, біохімічні особливості: автореф. дис. ... к. б. н. : 03.00.05 - Ботаніка / М. Ю. Журба ; Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка Національної академії наук України. — 2021 — укp.

Дисертацію присвячено систематичному огляду роду Lycium L. флори України, природного поширення, формування культигенного ареалу у світі і в Україні, історії інтродукції, дослідженню морфологічних, біологічних, екологічних особливостей, біохімічних властивостей видів L. barbarum L., L. chinense Mill., L. truncatum Y.C. Wang у Правобережному Лісостепу України та перспективам їх використання.Наведено новий систематичний огляд роду Lycium флори України на основі інвентаризації 20 гербаріїв (у тому числі, зарубіжних) та результатів оригінальних польових досліджень. Уперше наведено три нових види Lycium – L. chinense, L. truncatum та L. ruthenicum з детальним морфологічним описом. Проаналізовано положення роду Lycium в системі покритонасінних. Вперше досліджено історію інтродукції, стан та перспективи культивування Lycium spp. у світі і в Україні, окреслено природний та культигенний ареали L. barbarum та L. chinense. Вперше в умовах інтродукції досліджено морфологічні ознаки і морфометричні параметри вегетативних і генеративних органів видів і сортів Lycium. Встановлено рівні їх мінливості, визначено важливі і індиферентні для селекції ознаки. Вперше одержано оригінальні дані з біоекологічних особливостей трьох видів Lycium, інтродукованих в умови Правобережного Лісостепу України. З'ясовано особливості проходження фенологічних фаз у рослин, динаміку розвитку флоральної сфери Lycium spp. Визначено зимостійкість видів і сортів Lycium та їх репродуктивну здатність. Визначено посухостійкість рослин на основі змін водно-фізичних властивостей листкового апарату. Відмічено високу посухостійкість видів L. truncatum та L. barbarum, нижчу – у L. chinense. Оцінено біохімічний склад плодів та листків рослин Lycium. Опрацьовано способи і визначено строки насінного і вегетативного розмноження. Оцінено перспективи культивування Lycium spp. Сформовано у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка НАН України унікальний генофонд видів і сортів Lycium spp., інтродукованих з різних географічних регіонів Північної Америки, Східної Азії та Європи.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського