Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U101271<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Улізко Павло Юрійович 
Кріоконсервування еритроцитів ссавців із застосуванням комбінованих кріозахисних середовищ (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... к. б. н. : 03.00.19 - Кріобіологія / П. Ю. Улізко ; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України. — 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – вплив кріоконсервування еритроцитів ссавців з використанням багатокомпонентних кріоконсевуючих середовищ на рівень гемолізу еритроцитів та їх морфологічні властивості. Мета дослідження – створити ефективне комбіноване кріоконсервуюче середовище для еритроцитів ссавців (бика, коня і кролика) і дослідити збереженість клітин на етапах кріоконсервування. Методи дослідження: диференційна скануюча калориметрія, флуоресцентна мікроскопія, проточна цитофлуориметрія, спектрофотометрія та статистичний аналіз отриманих даних. Вперше показано фізичні процеси в суспензіях еритроцитів ссавців з комбінованими кріозахисними середовищами при охолодженні до -196 °С. Виявлено, що температура склування еритроцитів в комбінованих кріозахисних середовищах, які містять ПЕО-1500, ДМСО, 1,2-ПД і сахарозу підвищується в порівнянні з температурою склування однокомпонентних середовищ на основі ДМСО. Розроблене кріоконсервуюче середовище 15% ПЕО-1500, 10% ДМСО, 5% 1,2 ПД і 5% сахарози, яке має високу ефективність при кріоконсервуванні еритроцитів різних видів ссавців і є найбільш універсальним з досліджених на даний час кріозахисних розчинів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського