Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U101668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Яремчук Валерій Миколайович 
Оцінка стану екологічної безпеки об'єктів природно-заповідного фонду з використанням санітарно-мікробіологічних показників: автореф. дис. ... к. т. н. : 21.06.01 - Екологічна безпека / В. М. Яремчук ; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. — 2020 — укp.

У дисертаційній роботі наведені результати наукових досліджень, спрямованих на удосконалення методів і засобів оцінювання стану екологічної безпеки об'єктів природно-заповідного фонду на основі дослідження санітарно-екологічного та мікробіологічного стану функціональних зон заповідного об'єкту на прикладі НПП «Вижницький», які у сукупності забезпечують обґрунтованість управлінських рішень щодо екологічної безпеки. Запропоновано концептуальний підхід до визначення та організації основних складових, які визначають рівень екологічної безпеки заповідних територій Карпатського регіону. Обґрунтовано критерії та показники якісного оцінювання стану компонентів довкілля функціональних зон об'єкту природно-заповідного фонду, що відрізняються за рівнем антропогенного впливу, із застосуванням санітарно-мікробіологічного підходу. За результатами моніторингових досліджень, на прикладі екотопу НПП «Вижницький», виявлено особливості взаємозв'язків між рівнем забруднення ґрунтів і гідросфери та станом атмосферного повітря в межах основних функціональних зон об'єкту ПЗФ. Розроблено інженерні рішення з управління екологічною безпекою об'єктів ПЗФ. Зокрема, визначено нові підходи щодо очистки поверхневих вод та отримання брикетів із деревних відходів із метою підтримання сталого розвитку гідроекосистеми та ґрунтів. Запропоновано заходи організаційного характеру, зокрема, для органів місцевого самоврядування щодо організації території НПП за вододільним принципом, формування лісостанів за рахунок корінних порід із врахуванням їх фітопатологічної та кислотостійкості, залучення науковців регіону тощо. Визначено внесок громадських екологічних організацій у організаційні заходи спрямовані на зменшення рівня екологічної небезпеки для заповідних територій гірського регіону Східних Карпат. Розроблено та впроваджено програму сталого розвитку заповідних територій на основі дотримання принципів екологічної безпеки для національних природних парків «Вижницький» та «Черемоський».

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського