Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U100177<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Барилко Маргарита Григорівна 
Особливості прояву рівня цінних господарських ознак горошку посівного (ярого) в східній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... к. с.-г. н. : 06.01.05 - Селекція і насінництво / М. Г. Барилко ; Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва Національної академії аграрних наук України. — 2020 — укp.

Об′єкт дослідження: закономірності формування пластичності, стабільності, ступеню домінування, комбінаційної здатності та успадковуваності кількісних ознак і визначення на основі цього селекційної цінності створеного вихідного матеріалу для селекції горошку посівного (ярого). Мета: виявлення закономірностей прояву рівня цінних господарських ознак насіннєвої продуктивності у зразків колекції та гібридних популяцій горошку посівного (ярого) шляхом визначення адаптивності, характеру успадкування, комбінаційної здатності та успадковуваності кількісних ознак, виділення і створення на цій основі цінного вихідного матеріалу для селекції. Методи: польові, селекційний, біометричний та вимірювально-ваговий, спеціальні для відповідних галузей – генетичний, статистичні. Новизна. Встановлено високу екологічну пластичність і стабільність прояву цінних господарських ознак насіннєвої продуктивності зразків горошку посівного (ярого). У системі повних діалельних схрещувань виявлено генетично-селекційні особливості прояву кількісних ознак насіннєвої продуктивності за загальною та специфічною комбінаційною здатністю і успадковуваністю гібридів F1, які полягають у встановленні відносної частоти розподілу домінантних і рецесивних алелей досліджуваних ознак колекційних зразків горошку посівного (ярого) та ефективності їх використання в якості донорів. Доведено ефективність створення ліній горошку посівного (ярого) з підвищеною насіннєвою продуктивністю. Результати. Удосконалено селекційний процес горошку посівного (ярого), який передбачає застосування одноразового добору в пізніх поколіннях для підвищення рівня прояву ознак кількості бобів, кількості насіння, маси насіння з рослини та маси 1000 насінин. За необхідності збільшення величини ознак довжини стебла та висоти кріплення нижнього бобу ефективний добір розпочинати з другого покоління. Найбільш цінними для селекції зразками, що мають високу комбінаційну здатність за комплексом цінних господарських ознак, визначено Дробинка, Білоцерківська 7, Мутант широколистий, добір 332/2 та к-789. Виділено перспективні селекційні номери з підвищеним рівнем насіннєвої продуктивності (3,8–4,3 т/га) та комплексом інших цінних господарських ознак: (23379, 23380, 23381, 23382, 23383, Полінарія і Галинка). В НЦГРРУ зареєстровано ознакову і навчальну колекції та цінні за комплексом ознак зразки Наталі, Ворскла, Мутант широколистий, Білоквіткова, Полінарія і Галинка. До Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, внесено сорт горошку посівного (ярого) Наталка. Ступінь впровадження. Створений сорт Наталка впроваджено в сільськогосподарське виробництво України. Отримано авторське свідоцтво. Сфера впровадження: Наукові установи НААН, вищі навчальні заклади.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського