Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U005400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Йонак Павло Казимирович 
Модифікація структури та оптико-фізичних властивостей кристалів з метал-галогенними комплексами шляхом катіон-аніонного заміщення: автореф. дис. ... к. ф.-м. н. : 01.04.10 - Фізика напівпровідників і діелектриків / П. К. Йонак ; Львівський національний університет імені Івана Франка. — 2019 — укp.

Робота присвячена дослідженню впливу ізоморфного заміщення органічних катіонів та неорганічних аніонів на структуру, магнітні та оптико-спектральні властивості кристалів, що містять комплекси іонів перехідних металів, та розробці програмного забезпечення для інтерпретації їхніх спектрів оптичного поглинання.Розроблене програмне забезпечення, що дає змогу на основі оптико-спектральних даних визначати важливі фізико-хімічні параметри кристалів з комплексами іонів перехідних металів з довільною електронною конфігурацією при симетріях кристалічного поля Td, Oh, D4h, C4v, D2d, C2v. Встановлено, що наявність в сполуці IPACCC іонів Cu2+ супроводжується помітним зміщенням температур фазових переходів. Cтруктура [(CH3)2CHNH3]4Cd3Cl10:Cu (IPACCC) є близькою до структури «вихідного» кристала [(CH3)2CHNH3]4Cd3Cl10 (IPACC) без домішки міді. Отримані значення метал-галогенних відстаней корелюють з рентгеноструктурними даними. Вперше виявлено існування сегнетоеластоелектричної фази та iстотний вплив легування iонами Cu2+на електрон-фононну взаємодію i температурну еволюцiю краю оптичного поглинання у кристалах IPACCС. Показано, що низькоенергетичний край смуги перенесення заряду у цих кристалах сформований з участю внутрiшнiх коливань метал-галогенного комплексу. Водночас, край власного поглинання в кристалах IPACC и IPACCС формується або внутрiшнiми коливаннями метал-галогенного комплексу або скелетними чи трансляцiйними коливаннями органiчного комплексу IPA. В кристалах [N(C2H5)4]2CoClBr3 (TEACCB) виявлене співіснування магнітного впорядкування та спонтанної поляризації при температурах, нижчих від Тс1=8 К, що дає підстави віднести їх до мультифероїків. Встановлено, що величини параметрів кристалічного поля та параметрів Рака істотно залежать від ізоморфного катіонного заміщення, а саме збільшення молекулярної маси органічного катіона при такому заміщенні в кристалах групи A2CoCl4 супроводжується зменшенням величини КрП.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського