Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U005322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Наливайко Тетяна Тарасівна 
Підвищення міцності склофібробетону шляхом інтенсивного просочення компаундом: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.23.05 - Будівельні матеріали та вироби / Т. Т. Наливайко ; Харківський національний університет будівництва та архітектури. — 2019 — укp.

Робота присвячена питанням підвищення фізико-механічних показників склофібробетону шляхом флюатації за допомогою інтенсивного режиму просочення компаундом. Об'єкт дослідження. Процес просочення порового простору склофібробетону рідким компаундом, який затвердіває після заповнення пор. Мета дослідження. Поліпшення фізико-механічних показників склофібробетону шляхом інтенсивного просочення компаундом складу: рідке скло, нанодисперсний кремнезем, кремнефторид натрію. Методи досліджень. Експериментальні дослідження виконувалися з використанням методів планування експерименту. Фізико-механічні дослідження проведені згідно з нормативними стандартними методами визначення міцності, водопоглинання, деформацій усадки та повзучості, густини і морозостійкості будівельних матеріалів і виробів. Визначення фазового складу цементного каменю і мікроструктури матеріалів виконано методами фізико-хімічного аналізу: інфрачервоної спектроскопії, електронної мікроскопії. Новизна роботи полягає в тому, що шляхом інтенсивного просочення склофібробетону рідким компаундом досягається підвищення міцності при стиску на 36,5%, міцності при згині на 66,7%, зменшення водопоглинання з 4,8% до 1,3%, збільшення морозостійкості з 150 до 400 циклів; теоретично обґрунтовано й експериментально підтверджено, що інтенсивний режим просочення склофібробетону рідким компаундом шляхом вакуумування призводить до прискорення процесу просочення, сприяє заповненню пористого простору та збільшенню корозійної стійкості фібри, завдяки утворенню гідросилікату кальцію; показана залежність міцності фібробетонів, які просочені рідким компаундом від виду волокон армування (базальтові, вуглецеві, скловолокна) та інтенсивності просочення. Практичні результати полягають у розробленні універсальної технологічної схеми виробництва виробів малих архітектурних форм з просоченого склофібробетону; розробленні ефективного складу склофібробетону: скловолокно діаметром 10-13 мкм, довжиною 13-15 мм ‒ 4%; нанокремнезем ‒ 0,8% від маси цементу; В/Ц=0,45; цемент ‒ 550 кг/м3; пісок ‒ 1375 кг/м3, що забезпечує підвищення міцності склофібробетону на 52%; у тому, що запропоновані рішення випробувані і впроваджені на ТОВ «БК ТИТАНІУМ» (м. Харків) та випущені партії (50 од.) облицювальних склофібробетонних панелей; отриманні економічного ефекту від застосування просоченого склофібробетону, який складає 397,80 грн. за 1 м3 бетону; використанні результатів дисертаційної роботи у навчальному процесі кафедри будівельних матеріалів та виробів ХНУБА при підготовці фахівців за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія».

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського