Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U002519<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Янов Дмитро Миронович 
Обіг монет Османської імперії у Карпато-Дністровському регіоні (1381-1691 рр.): автореф. дис. ... к. і. н. : 07.00.02 - Всесвітня історія / Д. М. Янов ; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. — 2019 — укp.

Об'єкт дослідження становлять монети Османської імперії, карбовані з 1381 до 1691 р. Мета дослідження полягає у розгляді обігу османських монет, карбованих з 1381 по 1691 рр., в контексті історичного розвитку Карпато-Дністровського регіону в зазначений час. Методи: історико-генетичний, історико-порівняльний та історико-типологічний, аналізу і синтезу, типологічного аналізу, топографування, статистичний, дедукції та індукції.У дисертації розглядається обіг османських монет, карбованих з 1381 по 1691 рр., в контексті історичного розвитку Карпато-Дністровського регіону в зазначений час. Становище османських монет у цьому регіоні визначалося такими факторами, як обсяг їхнього карбування, ступінь розвитку товарно-грошових відносин, становище локальних та інших іноземних монет тощо. З'ясовуються спільні та відмінні риси в обігу османських монет у Молдавському князівстві та на території, яка була підпорядкована османській адміністрації. Також аналізується роль османських монет на різних рівнях грошового обігу – від дрібних повсякденних розрахунків до міжнародних торговельних операцій. Увага надається особливостям обігу мідних османських монет (мангирів), які раніше були найменш досліджені. Крім того, розглядається розвиток османської монетної системи від її зародження у першій половині XIV ст. до реформ Сулеймана ІІ наприкінці XVII ст., зокрема пропонується датування для деяких типів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського